Doğrudan Satış

Doğrudan satış firmalarının mantığını anlatmaya çalışacağız…

Doğrudan satış: Firmaların üretimlerinden sonra, araya aracı sokmadan direkt olarak müşterilere ulaştığı bir satış sistemidir. Bu sistemde aracı distribütörler, ana bayii, bölge bayii, reklam harcamaları, dükkan kiraları gibi ek masrafları ortadan kaldırarak direkt olara, son kullanıcı yani müşteri hedeflenmektedir.

Doğrudan satış sistemi nasıl oluyor?

Şimdi aradaki maliyetli aracıların kaldırılmasından bahsettik fakat, hiç kimse de olmazsa eğer, müşteriler gelip de fabrikadan direkt olarak alım yapamazlar. Böyle bir şey müşteri bakımından çok kısıtlı olur ve sadece bir bölgede insanlara hitap eder. Bu yüzden de aracı olarak, iş yapmak isteyen, iş arayan kişileri tercih ederler. Ya da doğrudan satışı, TV kanalları üzerinden yaparlar.

Piyasada Avon ya da Oriflame deyince insanlar ilk aklına gelen şeydir, doğrudan satış…

Doğrudan satış firmalarının ilkesi şu şekildedir;

Aradaki toptancılar, perakendecileri kaldırmak ve reklam masraflarını da sıfırlamaktır.

7 yorum bulunmaktadır “Doğrudan Satış

 1. Oriflame Üyelik

  Merhaba, doğrudan satış hem çok kolay hemde çok zor bir iştir. Neden derseniz? Kişi eğer bu işten para kazanmayı kendine ilke edinmemiş ise çok zordur. Eğer inanır sabreder olmadı tekrar denerse çorap bile satarak para kazanır değil mi?

  Yanıtla
 2. Mehmet Un

  10.000 TL den bahsediyosunuz, ha deyince verilecek miktarda bir para değil bu 10.000 TL. Sistemi bu kadar basit anlatıp da kimseden 10.000 TL beklemeyin derim ben 🙂

  Yanıtla
 3. sinem

  bende yaz tatilinde çalışmak istiyom evden falan banaulaşırsanız sevinirim evdeyim biraz para kazanmak istiyom .yardımcı olun

  Yanıtla
 4. mustafa k.kıratlı

  oturduğum yerden para kazanmak istiyorum çünkü öğrenciyim ve boş vaktim okul saatleri dışında alabildiğince boş.

  Yanıtla
 5. ORİFLAME

  MERHABALAR BEN ORİFLAME BAĞIMSIZ GÜZELLİK DANIŞMANIYIM.
  EĞER SİZDE EKİBİME KATILMAK İSTERSENİZ BANA ULAŞIN

  Yanıtla

Bir cevap yazın