Etiket arşivi: facebooktan para kazanma

Facebooktan para kazanma mümkün müdür? Facebooktan para kazananlar bunu nasıl yapmaktadır? Facebook para kazanmak için kullanılabilir mi?

Cepten Facebook

Facebook’tan Para Kazanma

Facebook'tan para kazanma yollarıFacebook’tan para kazanma konusu son zamanlarda sıkça gündeme gelmektedir… “Facebook’ta çok fazla vakit geçiriyorum dolayısıyla para kazanmak da istiyorum.”, “Facebook’taki vaktimi para kazanarak geçirmek istiyorum.” Diyenlerin işine yarayacak bir makale. Detaylı olarak incelemenizi öneririz.

Facebook ve onun sahibi Mark Zuckerberg de zaten, bu buluşları ile inanılmaz paralar kazanıyor. Neredeyse 10 yıl öncesinde ortalarda dahi olmayan bir site ile, 10 yıl sonrasının multi milyarderi olan bir kurum ve şahıs.

Son günlerde de Whatsapp’ı 19 milyar dolar gibi astronomik bir rakama satın alan Facebook, ilk çıktığında sahip olduğu genç kitleyi yavaş yavaş kaybediyordu. Facebook’un üye sayısı her geçen gün artmasına karşın, yaş ortalaması da hızla yükselmektedir. Yani Facebook’a yeni genç üyeler katılmamaktadır ya da genç üyeler hesaplarını dondurmaktadırlar. Bu hamlesi ile bir sürü genç kullanıcıyı da tekrardan bünyesine katmış oldu Facebook.

Cepten Facebook

Bir diğer önemli bilgi de Facebook kullanıcılarının %50’den fazlası artık, bağlantılarını cep telefonları üzerinden yapıyor. Yani artık cep telefonları ile de yeni pazarlama metodları geliştirilebilir.

Peki neden genç ziyaretçi isteniyor?

Çünkü onların geri bildirimleri ve interaktif yorumları ile siteler daha da ilgi çekici bir hale geliyor. Artık ebeveynlerin de Face hesabı açmasından kaynaklanan problemler dolayısıyla da, çocuklar her paylaşımı istediği gibi yapamıyor ve bu da face hesaplarını kapatmalarına neden oluyor.

Neden bu kadar üyelerden bahsettik peki?

Çünkü her bir Facebook üyeliği, Facebook sitesine yaklaşık olarak 45-50$ arasında para kazandırıyor.

Peki Facebook bu işten nasıl para kazanıyor?

Facebook’u olan herkes o kadar iyi bilir ki, ekranın sağ tarafında sürekli olarak reklamlar görünmektedir. Firmalar buralarda görünebilmek için Facebook’a sürekli olarak para ödemektedirler. Yani sizin gördüğünüz her reklam, Facebook’a bir para kazanma sağlamaktadır.

Facebook ve para ikilisi konusunda, belki araştırarak belki de kulaktan dolma olarak, çeşitli bilgiler duyup öğrendiniz…

Biz, “Facebook’tan para kazanmak mümkün müdür?” sorusuna, “EVET” diye cevap verenlerdeniz…

Facebook’tan para kazanma yolları nelerdir?

Bu konudaki bildiklerimizi, bu sayfamızda paylaşacağız ve sürekli güncelleyeceğiz…

İlk olarak şunu söyleyerek başlamak istiyoruz;

 • Facebook’ta en kolay para kazanma yolu; bir hayran sayfası sahibi olmanızdır…
  Eğer bir hayran sayfanız varsa, firma web sitelerinin ya da firma facebook sayfalarının reklamlarını alarak; hayran sayfanızdan günlük olarak sadece tek bir paylaşıma, 30-40 lira para kazanmanız mümkün olmaktadır.
 • Eğer bir firmanız varsa, Facebook’a reklam vererek satışlarınızı artırarak para kazanabilirsiniz.

Facebook’ta para kazanmak için hangi tarzda sayfalar açmalıyım?

Genel bir çaba ve uğraş gerektireceği için, sevdiğiniz bir işi, hobiniz ile ilgili bir işi ya da yeteneğinizin olduğunu düşündüğünüz işi (yani her gün vakit ayırabileceğiniz bir sayfa) yapmanızı öneririz. Dolayısıyla bunlarla ilgili bir hayran sayfası açabilirsiniz.

Örnek vermek gerekirse eğer:

 1. Moda ile ilgili hayran sayfaları
 2. Araçlar ya da otomobiller ile ilgili hayran sayfaları
 3. Astronomi ile ilgili sayfalar
 4. Nanoteknoloji ile ilgili sayfalar
 5. Yemek tarifleri için hayran sayfaları
 6. Dikiş nakış için hayran sayfaları
 7. Bebek kıyafetleri için hayran sayfaları
 8. Gelinlik ile ilgili Facebook hayran sayfaları

oluştururak para kazanabilirsiniz Facebook’tan.

Diğer yollar da sitemizle beraber güncellenecektir…