Etiket arşivi: para kazanmak

Para kazanmak, hem internette hem de gerçek hayatta herkesin en büyük tutkularındandır. Para kazanmak adına onlarca makaleyi bu sitemizde bulabilirsiniz.

İlginç iş fikirleri

Para Kazanmak için İlginç Fikirler

Para kazanmak hakkında her kafadan bir ses çıktığı malumunuzdur. Ancak para kazanmak için ilginç fikirler gerekmektedir.

Şimdi sizlere çok değerli olduğuna inandığım bir yazı yazmaya çalışacağım.

Ancak bu yazıya geçmeden önce sizlere şöyle bir bilgi aktarmak istiyorum. Para kazanmak ile pek ilgili olmasa da beni derinden etkileyen bir sözdür bu.

Akıl vermek çok kolaydır, herkes verir. Herkesin size verecek iyi ya da kötü bir aklı, bir fikri vardır. Ve insanlar bunu hiç çekinmeden verirler. ANCAK ÖNEMLİ OLAN AKIL ALMAKTIR! Önemli gördüğünüz fikirlere, değer vermenizdir.

İnsanların birbirine verdiği en kolay şey, akıldır! İnsanlar akıl, fikir vermeye bayılır! (Şöyle arkanıza yaslanıp, bir düşünün. Gerçekten de öyle olduğunu anlayacaksınız. Anneniz, babanız, arkadaşınız, ablanız, abiniz, amcanız, dayınız, komşunuz, ebeniz, dedeniz, kapıcınız, yoldan geçen amcalar, teyzeler… Di mi?)

Para kazanmak için ilginç fikirler derken neyi kastediyorsunuz?

Para kazanmak için gerçekten de insanların ilginç fikirlere ihtiyacı bulunmaktadır. Sıradan olanı yaparsanız, sıradan bir şekilde yaşarsınız. Farklı olanı yaparsanız, farklı yaşarsınız. Hayatınız çok daha güzel yerlere gidebilir.

Para kazanmak için tek yapmanız gereken kendinize yatırım yapmaktır. Bunun için illa bir üniversite bitirmek durumunda değilsiniz. İlginizi çeken her ne varsa, o konuda uzmanlaşacak kadar kendinize vakit ayırın lütfen… Bu konuda internetten belgeseller izleyin! İnternette her konu ile ilgili youtube’da belgesel bulunmaktadır. Türkçe belgeseller de bulunmaktadır, yabancılar da.

Kitaplar okuyun! O konuya o kadar hakim olun ki, o konunun profesörü ile oturup konuştuğunuzda, “vay be!” desin. Yalnız sadece şunu yapmayın, okuduğunuz kitabın fikirlerine körü körüne bağlanmayın. Okumanın en değerli kısmı, yorumlama kısmıdır. Fikirlere hem olumlu yaklaşın, hem de olumsuz yaklaşın. O konuda okuduğunuz diğer kaynaklardan analiz ve sentezler yapın.

“Nasıl kitap okumak gerekir?” sorusuna da bu arada cevap vermiş olduk.

Şu an ülkemizde kitap okumamak çok sıradan bir davranıştır. Sıradışı olmak istiyorsanız kitap okuyun! Belgesel izleyin.

Kitap zekâyı kibarlaştırır…

Para kazanmak için ilginç fikirler arayan herkes, ilgi alanındaki konuda araştırma yaptığı zaman, o sektördeki boşluğu yakalayacaklardır ve kendilerini daha da iyi geliştirme fırsatı bulacaklardır.

İlginç iş fikirleri

Bundan sonra ise yapmanız gereken tek şey, ilgili firmalara gidip, ben bu konuda size şu kadar değer katacağıma inanıyorum. Sizin bana şu yüzden ihtiyacınız var deyin.

Bu yaklaşım sıra dışı bir yaklaşım olduğu için, insanlar şok olacaklardır. Ardından sizin anlattıklarınızı dinlemeye başlayacaklardır.

İşin özü aslında biraz da şuna geliyor, ülkemizdeki Ar-Ge sorununa kendinizi geliştirerek cevap verin. Mesela ilgilendiğiniz sektörde nanoteknolji uygulamaları ile ilgili araştırmalar yapın ve okuyun! Okuyarak kendinize yatırım yapın. İlk önce nanoteknolojiyi anlayın sonrası zaten kendiliğinden gelecektir. Nanoteknoloji ile para kazanmak konusunu araştırın. Anlatırken çok rahat edeceksiniz.

Lütfen dediklerimizi dikkate alın, her gün kendinizi geliştirmek adına adımlar atın.

Son olarak makalemizde ne dediğimizi tekrar özetlemek gerekirse;

  • Para kazanmak için ilginç fikir arıyorsanız kendinize bakın.
  • Kendinize yatırım yapın.
  • Nanoteknolojiyi inceleyin.
  • Kitap okuyun! Kitap okuyun! Kitap okuyun!

“Para kazanmak için ilginç fikirler” ve sıradışı para kazanma teknikleri hakkında bir yazı kaleme aldık. Umarım sizler için faydalı olur.

Bunun günlük yaşantınızı da keyifli hale getireceğini göreceksiniz…

Herkese şimdiden başarılar…

Para kazanmak için ne yapabilirim

Para Kazanmak için Ne Yapabilirim

Para kazanmak için ne yapabilirim, cümlesi genelde para kazanmaya ihtiyacı olanlar tarafından; paraya ihtiyaçları olduğu zaman yapılan bir aramadır.

“Para kazanmak için ne yapabilirim?” sorusunun en doğru ve değişmez cevabı kesinlikle “çalışmak”tır… Ama ne için çalışmak? Bu kavramın, bu kısmı çok önemlidir.

Para kazanmak için yapılacak işler nelerdir?

Bu sorunun cevabını da vermeye çalışacak olursak eğer; bir yerde işçi olarak maaşla çalışabiliriz, bir kurumda belli bir maaş ile memur olarak çalışabiliriz ya da kendi işimizi kurarak, işimizin patronu olabiliriz…

Para kazanmak için ne yapabilirim

Tabii ki herkes için en cazip olarak gelen iş ise kendi işinin patronu olma fikridir. (Tabii ki bunda da haksız sayılmayız çünkü bize televizyonlarda gösterildiğine göre, kendi işini yapan herkes, takım elbiseleri çeker altına ve çalışanlara emirler yağdırarak iş yerine gelir, işleri düzene sokar ve tekrar oradan ayrılır.)

Para kazanmak için yapılan bu işler, (kendi işini kurmak hariç) klasikleşmiş, toplum tarafından benimsenen ve insanlarımıza benimsetilmeye çalışılan; “garanti iş” şeklinde tabir edilen, garanti işin olsun mantığıyla yapılan işlerdir…

Bir de bu klasikleşmiş, klişe işlerin yanında para kazandıran işler olarak bakıldığı zaman aklımıza ilk olarak; “evden para kazanmak, internetten para kazanmak, vb.” işler gelmektedir.

Bunlar da daha çok;kendine rahat bir iş ortamı sağlamak isteyen kişiler ya da ev ekonomisine katkıda bulunmak isteyen ev hanımları tarafından tercih edilmektedir…

Para kazanmak için bir çok şey yapılabilir aslında ancak bunlar için biraz kafa yormak gerekmektedir. Biz birkaçını sizlerle paylaşmak istiyoruz. Yurtdışından ürün getirip, ülkemizde satma konusu da araştırılabilinir… Çünkü şu aşamada e-ticaret sitelerinin, ziyaretçi ve alışveriş oranlarında ciddi bir artış görülmektedir.

Bu konuda sitemiz de size yardımcı olabilir.

Özel teşvik kredileri var, hibeler var bu konularda araştırmalar yapılabilir…

Para kazanmak için ne yapabilirim, diye düşünürken; tüketimi hızlı ve fazla olan ürünleri düşünmelisiniz…

İnternet, size para kazanmak için çok güzel fırsatlar sunuyor aslında..

Para kazanmak için yapılabilecek birkaç işi tekrarlamamız gerekirse eğer:

  • Yeni ürünler ile bir e-ticaret sitesi açmak (Tüketim hızı fazla olan, hızlı tüketilen ürünler seçilmeli)
  • Farklı ürünler ile bir e-ticaret sitesi açılabilir (Mesela sadece sizin yaptığınız el işi ürünlerin olduğu bir site)
  • Yeni iş kurmak için teşvik kredileri ve hibeler araştırılmalı

Para kazanmak için ne yapabilirim, sorusuna cevap arayanlar için iyi bir makale olmuştur umarız.

Bu konudaki sorularınız ya da yorumlarınızı aşağıdaki yorum bölümünden bize iletebilirsiniz.

Para Kazanmak İsteyenler

Para kazanmak isteyenlerin her türlü isteğine yanıt vermeye çalışacağız…

Ne şekilde para kazanmak isteyen olursa, o konudaki iş fikirlerini sitemizde bulabilirsiniz…

Para kazanmak isteyenler

Para kazanmak isteyenler

Danışmak istedeğiniz her hangi bir konu olursa da bunu bizimle paylaşabilirsiniz…

Para kazanmak isteyenlerin ortak buluşma noktası olmaya niyetliyiz… Yalnız bu kesimden arkadaşlarımıza en büyük tavsiyemiz şudur: Para kazanmak için çalışmak… Hiç kimse çalışmadan para kazanamamıştır. Hiç kimse ama hiç kimse… Tek şifre var: ÇALIŞMAK!

Bu konuda da çalışmalarımızı, sürekli güncellenen web sitemizden her gün yeni bilgilerle takip edebilirsiniz…

Para kazanmak isteyenler, sitemizden ziyadesiyle faydalanabilirler…

Tüm sayfalarımızı ayrıntılı olarak inceleyiniz, her bir makale size bir şeyler katacaktır…

Para kazanmak isteyenler için faydalı bir sayfa olabilir…