Ev hanımlarının kredi alması

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Ev hanımlarına kredi veren bankalar hakkında

Ev hanımlarına kredi veren bankalar

Ev hanımlarına kredi veren bankalar, kredi almak isteyen bayanların en çok merak edip aradığı kelime grubudur…

Ev hanımlarına kredi konusunda, çoğu banka çok da iyimser değil aslında…

Ev hanımlarına kredi veren bankalar hangileri, ona bakacağız…

Çünkü hiçbir geliri olmayan ev hanımlarının, bu alınan kredileri nasıl ödeyecekleri konusunda haklı olarak tereddütleri var…

Ev hanımlarının kredi alması

Ev hanımlarının kredi alması

Hal böyle olunca, bankalara gidip “Ev hanımlarına kredi veriyor musunuz?” diye sorduğunuz zaman, bankacıların sizlere verecekleri ilk cevap “Hayır, maalesef gelir belgesi olmayan kişilere ya da kefil gösteremeyen kişilere kredi veremiyoruz.” şeklinde olacaktır. Bunu önlemenin yollarından birisi de şık bir kıyafet ile yani giyiminize dikkat ederek gitmek olacaktır. Gerçekten ilk izlenim de önemlidir.

Yani ev hanımlarına kredi veren bankalar ya da kredi vermek isteyip de veremeyen bankaların en büyük sorunu, kefil konusunda oluyor…

Alınan kredinin nasıl geri ödeneceği konusunda tereddütler mevcut…

Yani bankalar şu an kredi vermek istiyor fakat krediyi alanlardan da “Ben kredi borcumu ödeyemiyorum…” sözünü işitmek istemiyorlar…

Kredi almak isteyen ev hanımlarının, eğer durumu iyi olan eşleri varsa; onları kefil olarak gösterebilirler fakat bu durumda da pek bi şey değişmemiş olacaktır. Çünkü kredi ha eşinize verilmiş ha size, çok da farklı değil aslında…

Buna rağmen kredi almak isteyen ev kadınları olabilir. Bu konuda bizimle tecrübesini paylaşan Emrah Bey’e teşekkür ediyoruz. Kendisi bize şu bilgiyi aktardı;

“Bankalar, ev hanımlarına bir çok şekilde kredi veriliyor ama komisyon alıyorlar. Mesela 10000 liralık kredi için 2000 lira gibi bir komisyon ücreti alıyor. Sizin adınıza gelir belgesi çıkartılıyor ve krediyi alabiliyorsunuz. Eşim için çekmiştik.”

Bu durumda, kredi almak isteyen bayanlara şunu tavsiye edebiliriz, bazı bankalar kefil aramaksızın 5-10 ya da 15 bin TL’ye kadar kredi verebiliyorlar. Bu bankalar, kefilsiz kredi veren bankalar olarak bilinirler. Bu bankaları iyice detaylı olarak araştırmak gerekiyor…

Ancak biz yine de ev hanımlarına kredi veren bankalar listesi yapmak istersek şunları sıralayabiliriz…

 • Deniz Bank
 • Garanti Bankası
 • Finans Bankası
 • Yapı Kredi Bankası
 • Citi Bank
 • ING Bank
 • Ziraat Bankası
 • Türkiye İş Bankası
 • Bank Asya (Nakit olarak kredi vermiyorlar)

Bu bankaların, kredi verme şartlarını araştırarak; ev hanımları da kredilerine kavuşabilirler…

Kredi alan ya da alamayan ev hanımları varsa ya da herhangi bir banka ile gidip görüşen,  lütfen tecrübelerini burada yorum olarak paylaşsın ki diğer arkadaşlara rehber olsun.

Ev hanımlarına kredi konusunda, aşağıdaki yorumlarla da kendinize bir yol haritası belirleyebilirsiniz.

55 yorum bulunmaktadır “Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

  1. admin Post author

   Safiye hanım,

   Engelliler için özel bir kredi sistemi mevcut değildir yani maddi olarak imkanlarınıza bakılır genelde. Ancak bir aralar Halk Bankası’nın, engellilere yönelik bir çalışması vardı.

   Reply
  1. admin Post author

   Bir gelir gösteremezseniz, bir kefil göstererek kredi alabilirsiniz Sibel hanım.

   Reply
  1. admin Post author

   İş kurmak için KOSGEB kredilerinden yararlanabilirsiniz. Ev hanımlarının çoğu KOSGEB’ten faizsiz kredi alabilmişlerdir.

   Reply
 1. filiz topuk

  ben eşimden yenı ayrıldım 5 yasında bır kızım var, calısmıyorum su anda. bankadan kredı cekıp kendıme bir tuhafıye dükkanı acmak istiyorum. bana 10000 lıra yeter ama bana hangı banka kredı verır bilemiyorum.

  Reply
  1. admin Post author

   Tuhafiye dükkanı açmak, bir bayan için en güzel tercihlerden birisi Filiz hanım, tebrikler… 10bin lira kredi için, sizlere mikro kredileri araştırmanızı öneririz. Oradan daha çabuk geri dönüş alabilirsiniz.

   Reply
 2. Abdullah ALTUN

  iş kurmak istiyen hanımlar varsa ilk aşamada 100 tl ile 1000 tl arası kredi. bu borc duzenli ödenir ise 1000 ile 2000 tl arası kredi şeklinde Türkiye Mikrofinans Programı dahilinde kredi imkanı sunuluyor. hanımların dikkatine.

  Reply
  1. admin Post author

   Teşekkürler Betül hanım, diğer ev hanımlarını da bilgilendirdiğiniz için…

   Reply
 3. ismail

  benim eşimle gittik vermiyorlar ne denizbank ne de finansbank. halbuki finansbankın kredi kartı var, hesabı var eşimin ama vermiyorlar. verseler iyi olur ödemede sıkıntı etmeyiz inşş

  Reply
 4. zeki şeker

  ben eşimin adına mesaj attim finans banka 5800 kredi cikti ama alamadim sigorta olmasi lazimmiş. yok ya bankalar işini sağlam kaziga baglıyor herkeze kredi yok.

  Reply
 5. nilgün

  benim finans bank ve hsbc banktan kartım var, ödemelerde düzgün. ev hanımıyım ama 1000 tl krediye ihtiyacım var vermiyorlar. sigorta istiyorlar halbuki ev hanımların eline daha çok para geçiyor vermeleri lazım. ben çok çalışan ama kredilerini düzensiz ödeyenleri gördüm vermeleri lazım.

  Reply
  1. admin Post author

   Nilgün Hanım,

   Aslında kredi kartı ödemelerinizi düzgün yapmanız, sizin lehinize bir durum. Sadece birkaç bankayı değil, hepsini araştırmanızı öneririm.

   Reply
 6. songül

  bende bugün finansa gittim internetten başvurdum onaylandı ama orda sigortan olman lazım dediler 1 500 tl yi vermediler

  Reply
 7. soner

  ben maaşlı bir çalışanım eşim ise ev hanımı. ben eşime kefil olsam, bir tane de emekli birisini kefil olarak getirsem vermezlermi 10000 kredi eşimin adına acaba. saygılarımla

  Reply
  1. admin Post author

   Soner Bey,

   Eşinizin 10000 lira kredi alabilmesi muhtemel görünüyor. Bankalar ile görüşünüz.

   Reply
 8. ŞULE

  arkadaslar ev hanımlarınlarına kredı kartı bir de kredı veren tek bır banka var oda HSBC BANKASI BEN INTERNETDEN BASVURU YAPTIM VE ONAYLANDI VE BIR HAFTANIN ICERISINDE KURYEYLE GONDERIYORLAR BILGINIZE

  Reply
 9. emine

  ben ev hanımıyım evde iş yaparım çeyizlik dikerim. ev ailemın ailem oturuyorum tek isteğim bana kredi çeke bılır mıyım? kendıme ait tlf hattım olsa olurmu? öğrenmek istıyorum kredı kartda çikarmı bunu öğrenmek istıyorum? eşimın ssk lıyım öncedan ssklıydım çalişiyordum, bıraktım. çok acıl cevap istıyorum kredı çekebılır mıyım yada kredi alabılırmıyım, kredı kartı alabılır mıyım çok acıl cevap istıyorum.

  Reply
 10. zekiye

  ben zekiye ben ev hanımıyım bende kıredi çekmek istiyorum. kefil istiyorlarsa eşim bana kefil oluyor lütfen cevap verin

  Reply
 11. zeliha çoban

  bende ev hanımıyım, el işi yapıyorum. aylık yaklaşık 300 tl kazanıyorum kredi çekmek istiyorum teşekkürler.

  Reply
 12. Melike

  benim bikaç yere borcum var. ayrı ayrı vermek yerine sadece bankaya borcum olsun istiyorum. ev aldık eşim kredi çekmişti fakat o krediyi biz ödemiyoruz. kayınpederim ödüyor, yani maaşımız elimize kalıyor. biz dağınık borç ödememek için tek bir bankadan çekip sadece oraya ödemek istiyoruz. bankalarda eşim kredi çektiği için ve benim sigortam olmadığı için vermiyor yardımcı olun ya nolur ödemede hiç bir sıkıntı çekmiyecem ki.

  Reply
 13. zeliha

  benim üzerimde ev ve bir araba var. ama çalışmıyorum 10000 tl kredi çekmek istiyorum acaba alabilirmiyim.? cvplarsanız sevinirim tesekkürler.

  Reply
 14. Binnaz

  Ben ev hanimiyim, banka kredisi vermiyorlar. lutven ben alabilir miyim? kredi aylik 900 lira gelirimiz var ne olur cevap verin.

  Reply
  1. admin Post author

   Binnaz Hanım,

   Gelirinizi belgeleyebilirseniz, kredi alabilirsiniz kolaylıkla…

   Reply
 15. emrah

  ev hanımlarına bir çok şekilde kredi veriliyor ama komisyon alıyorlar mesela 10000 lira için 2000 lira komisyon ücreti var sizin adınıza gelir belgesi çıkartılıyor eşim için çekmiştik

  Reply
 16. kadriye

  zeliha hanım evi veya arabayı hipotek gösterirseniz kredi çekebilirsiniz. yani tapu ve ruhsat orjinal belgeleri ile.

  Reply
 17. admin Post author

  - Binnaz hanım, belki siz alamazsınız fakat eşiniz kredi çekebilir. Ancak siz de bankalara kredi için başvuru yapabilirsiniz, fakat eşinizin durumunu araştırdıktan sonra size de kredi verebilirler.

  – Zeliha hanım, eğer üzerinize kayıtlı bir araç bulunuyorsa, başvuru yapmanız durumunda çok büyük bir ihtimalle kredi verecektir bankalar.

  Reply
 18. çiçek

  ev hanımıyım kendi işimi yapmak istiyorum. çeyiz dükkanı açmak istiyorum acil krediye ihtiyacım var. bana yardımcı olabılır mısınız mikro finans kredisinden yararlanmak istiyorum. Kendi işinin patronu olmak lazım.
  Acil yardım edersenız sevınırim.

  Reply
  1. admin Post author

   Merhabalar Çiçek Hanım,

   Bir ev hanımı için bence en güzel sektörlerden birisi çeyiz sektörü. Sektör seçiminiz için tebrik ederim sizi.

   Mikro krediler konusuna gelince de, mikro krediler için sadece bankalara değil özel vakıflara da bakabilirsiniz. 500-1000 tl arası aylık mikro kredi veren vakıflar da bulunmaktadır. Ya da bankalara projenizi kabul ettirerek onlardan da kredi alabilirsiniz.

   Kolay gelsin.

   Reply
 19. kader

  selam ben ev hanımıyım uzerıme kayıtlı 2 ev var, aylık gelırım ise 1.300 nafaka. ancak 3 bin liralık kredi alamıyorum ne komık ya :))

  Reply
  1. admin Post author

   Kader hanım, aylık geliriniz ve üzerinize kayıtlı mülkler varken kredi alabilmeniz gerekmektedir aslında. Tabii bu da hangi bankadan ve ne kadarlık kredi istediğinize de bağlı.

   Reply
 20. nural çorlu

  ev hanımıyım ssk’lı değilim ssk yok ihtiyaç kıredisi istiyorum yardımcı olabilir misiniz. 10 milyar istiyorum

  Reply
 21. gamze

  merhaba bende ev hanımıyım hsbc bankasının verdigi kredi kartından aldık ama borcumu ödeyemedim. nakit ihtiyacim var kredi cekebilir miyim kefilim de var yardimci olursanız sevinirim

  Reply
 22. kader

  aylık gelirim nafaka oldugu için hiçbir banka 3000 tl lik kredı vermiyor hemen hepsinin söylediği aynı şey, nafakaya kredi vermiyoruz gelir olarak görülmüyormuş.

  Reply
 23. zehra

  merhaba ben ev hanımıyım finansbankta kredi kartım var. onu şu an taksite bağladım düzenli de ödüyorum kredi çekmek istiyorum. hiçbir banka kredi vermiyor maalesef.
  nasıl alabilirim?

  Reply
  1. admin Post author

   Zehra Hanım merhabalar,

   Kredi kartı ödemelerinizin düzenli olarak yapılması, kredi alabilmek için bankalara güven vermek açısından gayet değerli aslında. Fakat kredi çekmek için genelde bir kefil istiyorlar. Kefil istemeyen bankalar da mevcut aslında, ihtiyaç kredisi adı altında kefilsiz kredi veren bankalar var. Onlar ile de irtibata geçebilirsiniz.

   Reply
 24. m ali

  merhaba ben araştırıyorum ama ev hanımına kredi veren banka bulamadım yardımcı olabilir misiniz??

  Reply
  1. admin Post author

   Merhaba M.Ali Bey,

   Eğer siz çalışıyorsanız eşinize kefil olarak, kredi çekmesine yardımcı olabilirsiniz. Finansbank, TEB, ING Bank ve Yapı Kredi Bankası’nın bu aralar kefilsiz kredi kampanyaları var. Onları da araştırmanızı öneririz.

   Reply
 25. NURTEN

  BEN EV HANIMIYIM KREDİ ÇEKMEK İSTİYORUM. KİRACIM VAR, HER AY DÜZENLİ YATIRIRIM OĞLUMUN SÜNNETİ İCİN ÇEKMEK İSTİYORUM. FAZLA DEGİL 5 MİLYAR LİRA.

  Reply
 26. AYTEN CIVAN

  slm benim kendime ait 2ci işimi kurmak istiyorum nasıl bankayla bi sorunum olmuştu nasıl krediden yaralanabilirim yardımcı olursanız tşk

  Reply
 27. emel

  Ben 18 yasındayım ev hanımıyım üstümde araba war 5 bin tl çekmek istiyorum hangi banka verir

  Reply
  1. admin Post author

   Merhabalar Emel Hanım,

   Araç eğer kendi üzerinize ise kredi almanız daha kolay olacaktır bir ev hanımı olarak.

   Reply
 28. emel

  Evet benim üstümde ama hangi banka verir sizce yaşımda 18 ama evliyim eşim calışıyor

  Reply
  1. admin Post author

   Bu konuda ilk başvurmanız gereken banka Türkiye İş Bankası ve Finansbank olmalıdır. Vakıfbank ve Garanti Bankası’nı da deneyebilirsiniz.

   Reply
  1. admin Post author

   Ev hanımlarına kredi veriyor musunuz? Ev hanımlarına kredi imkanı bulunuyor mu? Soruları ile başlayabilirsiniz. Üzerinize kayıtlı olan bir araba olduğunu öğrendiklerinde, muhtemelen kredi için yardımcı olacaklardır. Arabayı da ipotek etme durumunda kalabilirsiniz.

   Reply
 29. Hakan

  Arkadaşlar geçenlerde çok sıkışıktım kara kara düşünürken internette rastladığım kredi verdiklerini iddia eden bir mail adresine rastladım. Güvenmeyerek de olsa mail attığım kuruluş işimi çok sağolsunlar 1 haftada hallettiler. Yalnızca birazcık faizleri diğer bankalara oranla fazla.Ben isterimki şansınızı bi deneyin benim gibi zorda kalan arkadaşlar için mail adresini sizler için paylaşıyorum. ***destek@mynet.com denemenizde yarar var. İyi günler dilerim

  Reply
 30. özlem

  Mrblar eşim kara listelik oldu 3 yil once. çok acil krediye ihtiyacımız var ona cikmyor ben cektim şekerbanktan. o bitmek uzere kampanyaları vardi o zaman simdi yok tabii… simdi kredi çekmek istiyoruz ev hanımlarına verenler arasinda hsbc bankası veriyormus acaba dogru mu?

  Reply
 31. adem

  MERHABA
  BEN BİR KREDİ KARTINDAN DOLAYI KREDİ ÇEKEMİYORUM.HANGİ BANKA OLDUĞUNU BİLMİYORUM AMA EŞİM EV HANIMI ÇALIŞMIYOR,BEN EŞİME KEFİL OLSAM KREDİ ÇEKEBİLİR Mİ?BUNUN BİR ÖRNEĞİNİ YAŞAYAN VAR MI YADA BİLEN VAR MI?

  BU ARADA SAYFA ÇOK İŞE YARAR BİR SAYFA.EN AZINDAN İNSANLAR BURADA DÜZGÜN BİR BİLGİ PAYLAŞIMI YAPIYOR,TEBRİK VE TEŞEKKÜR EDERİM.
  SAYGILAR

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>